Zabójstwo z miesięcznicą smoleńską w tle. Adrian C. skazany na 15 lat więzienia

Sędzia Przewodniczący Piotr Gąciarek (C) oraz ławnik Jolanta Zakrzewska (L) na sali rozpraw, 19 bm. w Sądzie Okręgowym w Warszawie (fot. PAP/Piotr Nowak)

Na 15 lat więzienia skazał w piątek sąd Adriana C. za śmiertelne ugodzenie nożem Pawła K., pracownika Tramwajów Warszawskich. Mężczyzna miał zareagować na wulgarne komentarze dotyczące barierek zabezpieczających miesięcznicę smoleńską. Skazany ma zapłacić po 200 tys. zł nawiązki na rzecz żony i dzieci zmarłego. Wyrok nie jest prawomocny.

„Niepotrzebna śmierć”. W tle barierki ustawione przed miesięcznicą smoleńską

Nożownik, z zawodu informatyk, 26-letni Adrian C. czeka na proces. Najpierw sąd zdecyduje, czy nadal ma pozostawać w areszcie. Jego ofiara, Paweł...

zobacz więcej

Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 9 na 10 lutego 2018 roku na ul. Trębackiej w Warszawie. Adrian C. spotkał się tego wieczora z kolegami w pubie na Starym Mieście, skąd po północy wracali pieszo. Mniej więcej w tym czasie pokrzywdzony Paweł K. wraz z czterema znajomymi opuścił restaurację na Rynku Starego Miasta.

Obie grupy spotkały się w rejonie skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia i Trębackiej, gdzie doszło do awantury. W mediach opisywano, że poszło o barierki ochronne ustawiane przed miesięcznicą smoleńską. Adrian C. miał krzyknąć: „Co za cwel je tutaj ustawił!”. Paweł K. zareagował. Doszło do kłótni i szarpaniny.

W końcu Adrian C. sięgnął po nóż, który miał przy sobie. Zdaniem prokuratury dźgnął trzy razy nożem Pawła K., w wyniku czego mężczyzna zmarł w szpitalu po 11 dniach.

Prokurator Łukasz Łapczyński mówił w grudniu ubiegłego roku, że śledczym nie udało się odtworzyć treści sprzeczki. Świadkowie pamiętali tylko krzyki.

Adrian C. nie przyznał się do winy.

źródło:
Zobacz więcej