Czarzasty o Schetynie: Z dwiema partiami będzie walczyć z partyjniactwem

„Powstał wczoraj projekt, ten Koalicji Obywatelskiej, pod głównym hasłem walki z partyjniactwem” (fot. PAP/Rafał Guz)

Trzy partie założyły koalicję, żeby walczyć z partyjniactwem – stwierdził w RMF FM lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Polityk zaproponował, nawiązując do nazwy, żeby Koalicja Obywatelska dała pierwsze miejsca na listach wyborczych ludziom kultury, ludziom edukacji i społecznikom, a działacze partyjni żeby wzięli dalsze miejsca.

Lider SLD: Grzegorz Schetyna abdykował z pozycji lidera opozycji

Szef PO Grzegorz Schetyna zrobił wielki krok w kierunku zwycięstwa PiS – ocenił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty....

zobacz więcej

Do wyborów parlamentarnych idziemy jako Koalicja Obywatelska – nie jako koalicja partii politycznych, ale jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd i pomysł na Polskę; chcemy koalicji demokratów i patriotów – poinformował lider PO Grzegorz Schetyna.

– Powstał projekt, ten Koalicji Obywatelskiej, pod głównym hasłem walki z partyjniactwem –powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty, odnosząc się do słów Grzegorza Schetyny.

– Trzy partie założyły koalicję, żeby walczyć z partyjniactwem – zauważył.

Polityk podkreślił, że zaprasza się na listy ludzi z SLD, z PSL, „bo jesteśmy otwarci i obywatelscy”.

– Ja mam taką radę. Można powołać obywatelski komitet wyborczy. Wtedy nie ma co prawda subwencji, tych 50 mln co roku, ale przecież nie chodzi o pieniądze, chodzi o Polaków, o obywateli i obywatelki – – stwierdził szef SLD.

– Jeżeli mówimy tak: jesteśmy obywatelami i tworzymy strukturę obywatelską, oddajemy piąte, dziesiąte i ostatnie miejsce, bo chcemy być otwarci. To mam propozycję, bardzo uczciwą – oznajmił.

Włodzimierz Czarzasty zaproponował, żeby piąte, dziesiąte i ostatnie miejsce wzięli partyjni działacze.

– Pierwsze miejsce oddajcie kobietom, które nie są związane z żadną partią, drugie miejsce ludziom kultury, trzecie ludziom edukacji, a czwarte społecznikom. Po prostu, gramy w Koalicję Obywatelską, zróbmy to – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej