Coraz chętniej oglądamy telewizję przez internet

Internetowa widownia zauważalnie wzrosła pod koniec ubiegłej dekady (fot. Shutterstock/Tero Vesalainen)

Rośnie liczba internetowych widzów. Prawie 40 proc. dorosłych Polaków ogląda telewizję online. Z badania CBOS wynika, że ten sposób odbioru częściej wybierają mężczyźni niż kobiety, a najchętniej robią to najmłodsi widzowie.

Czytaj i oglądaj TVP INFO wszędzie i na każdym urządzeniu! Nowa aplikacja już dostępna

Nowa aplikacja TVP INFO to przejrzysty, nowoczesny wygląd oraz wygodny dostęp do kanału informacyjnego TVP Info na żywo, informacji z kraju i ze...

zobacz więcej

Ponad połowa użytkowników internetu – 56 proc., co stanowi 38 proc. ogółu dorosłych Polaków, ogląda online telewizję, filmy, seriale lub inne materiały wideo. Internetowa widownia zauważalnie wzrosła pod koniec ubiegłej dekady, a po raz drugi – w 2013 r.

Obecnie obejmuje więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Widzowie internetowi to częściej mężczyźni niż kobiety, a ponadto – wyraźnie częściej niż inni – najmłodsi użytkownicy.

Oczekiwaniom ty na wprost wychodzi portal tvp.info. Dzięki nowej aplikacji TVP Info do odbiorców trafiło przejrzyste i nowoczesne narzędzie, które daje wygodny dostęp do kanału informacyjnego TVP Info na żywo, informacji z kraju i ze świata oraz unikatowych materiałów wideo.

Aplikacja dzięki jasnemu podziałowi na funkcje „czytaj” i „oglądaj” umożliwia łatwe i szybkie dotarcie do treści interesujących użytkownika.

Przyciskiem „oglądaj” można uruchomić transmisję na żywo i najciekawsze wideo. W strumieniu „czytaj” znajdują się wszystkie treści z portalu tvp.info, pogrupowane tematycznie.źródło:

Zobacz więcej