Wójcik: Nie lecieć od razu do TSUE ze skargą, tylko dialog

– Bardzo cieszy mnie ten wywiad i w kwestiach praworządności, i migrantów. Bardzo ważne słowa – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości skomentował słowa nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, jakiego udzieliła „Sueddeutsche Zeitung”.

Von der Leyen: trzeba słuchać argumentów, także ze strony Polski

Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opowiedziała się za wsłuchiwaniem się w argumenty m.in. Polski w kwestii unijnej...

zobacz więcej

Von der Leyen opowiedziała się za wsłuchiwaniem się w argumenty m.in. Polski w kwestii unijnej polityki migracyjnej. Jest też za ukonkretnieniem dyskusji w sprawie praworządności.

– Frans Timmermans powinien dokładnie zapoznać się z wywiadem, którego udzieliła Ursula von der Leyen w dzienniku „Sueddeutsche Zeitung”. To będzie jego przełożona – powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości.

Wójcik jest zadowolony z polityki, której prowadzenie zapowiedziała nowa przewodnicząca KE ws. praworządności. Przywoływał przykłady. – Nie lecieć od razu do TSUE ze skargą, tylko dialog. A jeśli monitorowanie praworządności, to wszystkich. I my o tym mówimy od trzech lat – wskazał.

Bo, jak zauważył, jeżeli my wprowadzamy rozwiązania dotyczące KRS, które funkcjonują w różnych krajach, jak np. Hiszpania, to nie można karać nas za to, co w innym kraju może funkcjonować.

źródło:
Zobacz więcej