Wielki boa dusiciel na placu zabaw. Gada wypatrzyły dzieci

Gad trafił pod opiekę Straży Ochrony Zwierząt (fot. Straż Miejska Poznań)

Mierzącego ok. 1,5 metra boa dusiciela odłowili w Poznaniu na jednym z placów zabaw strażnicy Eko Patrolu. Węża zauważyły bawiące się tam dzieci; gad trafił pod opiekę Straży Ochrony Zwierząt.

19-latka wykupiła szynszyle z fermy. Nie wiedziała, jak się nimi zająć

Do stowarzyszenia Puchaty Patrol, które zajmuje się ratowaniem szynszyli i innych małych zwierząt, zgłosiła się nastolatka z Wielkopolski....

zobacz więcej

Jak poinformowała poznańska straż miejska, zdarzenie miało miejsce w czwartek po południu na terenie Lasku Piątkowskiego.

„Gada wypatrzyły w zaroślach bawiące się dzieci. Do czasu przybycia strażników przebywające na placu zabaw osoby zabezpieczyły miejsce. W szczególności zadbano o spokój, żeby nie spłoszyć węża. Funkcjonariusze Eko Patrolu odłowili boa i po konsultacji z dyżurnym Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazali go do Straży Ochrony Zwierząt” – podała straż miejska.

Biuro prasowe Straży Miejskiej Miasta Poznania podkreśliło, że mimo rozpowszechnionej w literaturze i filmie złej opinii boa dusiciel nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jest to jeden z częściej hodowanych węży w domowych terrariach.

źródło:

Zobacz więcej