„Powinien dotrzymać słowa”. Monika Płatek ma pretensje do Biedronia

Lider Wiosny Robert Biedroń (fot. PAP/Leszek Szymański)

Powinien dotrzymać słowa – stwierdziła prof. Monika Płatek, odnosząc się do decyzji Roberta Biedronia o zatrzymaniu przez niego mandatu europosła. W styczniu lider Wiosny zapowiedział, że jeśli dostanie się do PE, to zrezygnuje z mandatu, żeby poprowadzić partię w wyborach parlamentarnych. Jego miejsce zajęłaby wówczas Monika Płatek, która nie kryje rozgoryczenia decyzją lidera partii.

Robert Biedroń nie zamierza oddawać mandatu europosła. „Dzisiaj zmieniłem plan”

Nie widzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat europosła, muszę dopilnować, żeby nasza trzyosobowa delegacja w Parlamencie Europejski...

zobacz więcej

W styczniu Robert Biedroń powiedział, że wystartuje w wyborach do PE, ale prawdopodobnie nie przyjmie nawet mandatu i wystartuje do polskiego parlamentu. Po wyborach okazało się jednak, że lider Wiosny nie zamierza rezygnować ze zdobytego mandatu.

Monika Płatek, która w razie rezygnacji Roberta Biedronia, zajęłaby jego stanowisko, nie kryje rozgoryczenia decyzją lidera partii.

Czy ludzie pytają Płatek, kiedy obejmie mandat w PE? – Tak, ale sprawa jest w tym względzie jasna. Mandat sprawuje Robert Biedroń, a ja otrzymuję te pytania tylko dlatego, że to Robert Biedroń zapowiadał wielokrotnie przed wyborami do europarlamentu, że nie przyjmie mandatu lub zrzeknie się go po wyborach do PE – stwierdziła.

Płatek stwierdziła, że nie ma żalu do lidera partii, bo „przekonał do siebie i do swojego programu prawie milion ludzi”. – Dał nadzieję na inną politykę, przedstawił konkretne rozwiązania – powiedziała.

Robert Biedroń: Mandat europosła daje mi powód, żeby chodzić po mediach

Chciałbym mieć dziś powód do tego, aby być obecnym w mediach, a w Brukseli mówić o rzeczach ważnych; mandat posła do Parlamentu Europejskiego mi na...

zobacz więcej

Jednocześnie podkreśliła, że Biedroń „jako lider młodej formacji musi być wiarygodny i pokazać, że wierzy w sukces swojego ugrupowania na scenie krajowej”. – Dlatego powinien dotrzymać słowa – uważa.

– Ze względu na to powinien wystartować do Sejmu i startując oddać mandat, by dać dowód na to, że wierzy w swoją formację – oznajmiła.

– Prawie milion osób, w tym ja, uwierzyło Robertowi Biedroniowi w to, że w polityce może być inaczej. To na Robercie Biedroniu jako na szefie Wiosny spoczywa obowiązek, by nie dopuścić, by część tych ludzi poczuła się wykorzystana. Nie można ludzi stracić ani zawieść – stwierdziła.

źródło:
Zobacz więcej