Święto LGBT w Niemczech. Pary homoseksualne wyświetlane na sygnalizacji świetlnej

Na czas przejścia parady swój wygląd zmienia m.in. sygnalizacja świetlna (fot. Joerg Koch/Getty Images)

Sygnalizacja świetlna we Frankfurcie zmieni swój wygląd, tradycyjne grafiki zostaną zastąpione obrazkami przedstawiającymi pary homoseksualne. Akcja ta ma miejsce w związku z paradą osób LGBT, która przejdzie w ramach „Christopher Street Day”. Podobne zmiany zachodziły w przeszłości m.in. w Hamburgu, Kolonii i Monachium.

Większość Polaków nie chce promowania LGBT przez firmy

60 proc. Polaków sprzeciwia się promocji postulatów ruchu LGBT przez firmy, a 11 proc. to popiera – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla...

zobacz więcej

20 lipca ulicami Frankfurtu w Niemczech przejdzie parada osób LGBT. Marsz ten organizowany jest z okazji „Christopher Street Day”.

„Święto” to obchodzone jest co roku przez społeczności LGBT na pamiątkę zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych, które rozegrały się w Nowym Jorku w 1969 roku.

„CSD” organizowany jest w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i USA.

Na czas przejścia parady swój wygląd zmienia m.in. sygnalizacja świetlna. Tradycyjne grafiki zostają zastąpione obrazkami przedstawiającymi pary homoseksualne. Zmiany te zachodziły w przeszłości w Hamburgu, Kolonii czy Monachium.

źródło:
Zobacz więcej