Schreiber: Apeluję do posłów ponad podziałami o poparcie projektu ws.. komisji ds. pedofilii

Minister przekonywał, że to jest szansa, aby "pokazać Polakom, że polski parlament potrafi działać ponad podziałami" (PAP/Piotr Nowak)

Apeluję do posłów i posłanek ponad podziałami o poparcie projektu dot. państwowej komisji ds. pedofilii – powiedział w Sejmie sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber. – To szansa, aby pokazać Polakom, że polski parlament potrafi działać razem – dodał.

Miliarder przed sądem. Jest oskarżony o pedofilię i handel dziećmi

Amerykański miliarder Jeffrey Epstein, oskarżony o handel nieletnimi dziewczętami i seksualne wykorzystanie kilkudziesięciu z nich, stanął w Nowym...

zobacz więcej

Przed godz. 1 w nocy w Sejmie rozpoczęła się debata nad rządowym projektem ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

Jak przekonywał Schreiber, „powołanie tej komisji to kolejny krok, po utworzeniu rejestru pedofilów oraz po zaostrzeniu kar w Kodeksie karnym, który obóz Zjednoczonej Prawicy podjął w walce z tymi wszystkimi zwyrodnialcami, którzy dopuszczają się tych (pedofilskich - red.) czynów na najmłodszych obywatelach Polski”.

– Mam w związku z tym apel do wszystkich posłów i posłanek, do wszystkich, bez względu, w jakim klubie zasiadają, o poparcie tego projektu ustawy – powiedział. – Proszę, żebyście państwo nie uciekali od odpowiedzialności, nie wstrzymywali się od głosowań, nie zachowywali się jak Poncjusz Piłat, tak jak wówczas, gdy wprowadzany był tzw. rejestr pedofilów – wskazał Schreiber.

Jego zdaniem „dzisiaj wszyscy mamy szansę zrobić coś dobrego, co jest być może trudniejsze niż (...) wystąpienie w telewizji, czy happening”. – Mam nadzieję, że ta sprawa może nas wszystkich połączyć – podkreślił.

Minister przekonywał, że to jest szansa, aby „pokazać Polakom, że polski parlament potrafi działać ponad podziałami”. – Dobro dzieci wymaga tego, by wysoka izba ponad podziałami mogła pokazać, że w tej sprawie działa razem – oświadczył.

źródło:

Zobacz więcej