Lider SLD: Grzegorz Schetyna abdykował z pozycji lidera opozycji

Szef PO Grzegorz Schetyna zrobił wielki krok w kierunku zwycięstwa PiS – ocenił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Włodzimierz Czarzasty zaznaczył, że SLD jako ostatni opuszcza Koalicję Europejską, a Schetyna dzisiaj, jako lider PO, „abdykował z pozycji lidera opozycji”. Czarzasty, Adrian Zandberg i Robert Biedroń rozmawiają w czwartek wieczorem o powstaniu lewicowej koalicji. – Jedno jest pewne – blok lewicy powstanie – stwierdziła Anna Maria Żukowska, rzeczniczka SLD, w Polsat News.

Misiło do Zandberga: Zepnijcie na lewicy pośladki i zróbcie koalicję

Skończ „pitolić, narzekać. Zepnijcie na lewicy pośladki i zróbcie z SLD i Wiosną Biedronia porządną, nowoczesną, lewicową koalicję” – odpowiada...

zobacz więcej

Przypomnijmy – Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że PO idzie do jesiennych wyborów parlamentarnych pod szyldem Koalicji Obywatelskiej bez PSL i SLD. 20 proc. miejsc na listach KO mają otrzymać kandydaci „obywatelscy” – społecznicy, eksperci i samorządowcy.

– Miałeś Grzegorzu wielką szansę na to, żeby być przywódcą polskiej demokracji – demokratów i demokratek. Dzisiaj abdykowałeś z pozycji lidera opozycji – powiedział Czarzasty pod adresem lidera Platformy.

Jak ocenił Czarzasty, Schetyna stworzył wielki projekt, którego nie potrafił obronić. – Zabrakło odwagi, wiary i umiejętności liderskich – dodał. Według szefa SLD, „zwyciężyły partykularyzmy partyjne, wewnętrzne dyskusje o jedynkach, małostkowe pretensje o mandaty w Europarlamencie”.

Czarzasty oświadczył, że jego ugrupowanie do końca czekało na decyzję ws. koalicji na wybory parlamentarne.

– SLD opuszcza Koalicję Europejską jako ostatnie, dlatego że wierzyliśmy w ten projekt i uważaliśmy, że jest najlepszym projektem. Nikt nas z niczego nie wypycha. Wierzyliśmy w rozsądek naszych partnerów – powiedział.

– Za chwilę powstanie narracja, że warto głosować tylko na Koalicję Obywatelską, bo wszystkie inne głosy oddane na inne bloki będą stracone. Mam nadzieję, że nikt na to się nie da nabrać – podkreślił Czarzasty.

źródło:
Zobacz więcej