Kartel łoży na studentów. Burmistrz podziękował hersztowi

Burmistrz Arcelii podziękował za pomoc dla studentów (fot. TT/MR Noticias)

Impreza z okazji zakończenia roku akademickiego na uczelni w meksykańskim mieście Arcelia w stanie Guerrero miała wyjątkowego sponsora. Pieniądze wyłożył poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości przywódca lokalnego kartelu.

„El Chapo” już w więzieniu supermax

Amerykańskie służby nie tracą czasu. Niemal natychmiast po ogłoszeniu wyroku były lider kartelu z Sinaloa Joaquin „El Chapo” Guzman został zabrany...

zobacz więcej

Johnny „El Mojarro” Hurtado Olascoaga, lider kartelu Familia Michoacana przekazał pieniądze klasie uczelni szkolącej nauczycieli Tierra Caliente. Na imprezie rozwieszono plakaty z jego podobizną, ale sam gangster nie zaszczycił zebranych swoją obecnością.

Stanowe kuratorium oświaty odcięło się od sponsora uroczystości w Arcelii, mieście, które jest twierdzą kartelu Familia Michoacana. „Sekretariat ds. Edukacji stanu Guerrerro nie nic wspólnego ze sponsorami klasy, to kwestia samych studentów. Decyzja o przyjmowaniu środków nie należy do sekretariatu” – napisano w oświadczeniu.

Mimo to, przedstawiciel kuratorium Praxedis Mojica Molina pojawił się na uroczystości, zaś burmistrz Arcelii pochwalił gangstera. – Nasze podziękowania kierujemy do Johnny’ego Hurtado Olascaogi. Składamy wyrazy przyjaźni i szacunku oraz prosimy o dalsze wsparcie, byśmy mogli żyć w pokoju i harmonii – mówił.

Hurtado jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości od 2012 roku. W 2012 biuro Prokuratora Generalnego wyznaczyło nagrodę w wysokości 3 mln pesos (około 160 tys. dolarów) za informacje, które doprowadzą do jego schwytania.


źródło:
Zobacz więcej