Były piłkarz Juventusu skazany na dwa lata więzienia

Vincenzo Iaquinta został skazany na 2 lata więzienia (fot. Valerio Pennicino/Getty Images)

Vincenzo Iaquinta – były piłkarz Juventusu, Udinese i włoskiej reprezentacji na mistrzostwach świata w 2006 roku został skazany na dwa lata więzienia. Sąd uznał go winnym za przechowywania nielegalnej broni. W ten sposób miał pomagać ojcu należącemu do mafii ‘Ndragheta, jak podają włoskie media.

Były piłkarz reprezentacji Polski Jarosław B. zatrzymany

Były piłkarz reprezentacji Polski Jarosław B. został zatrzymany w Sopocie przez prokuraturę. Według śledczych jest podejrzany o popełnienie...

zobacz więcej

Wcześniej prokuratura zarzuciła mu działanie na rzecz jednego z gangów ‘Ndraghety. Policja przeszukała dom byłego piłkarza, gdzie znalazła nielegalną broń. Podczas rozprawy sąd podał w wątpliwość, że jego jedynym celem miała być pomoc ojcu. Został on jednak oczyszczony z zarzutów o przynależność do kalabryjskiej mafii na północy Włoch.

Tymczasem, ojciec byłego piłkarza, Giuseppe Iaquinta został skazany na 19 lat więzienia. Według sądu, mężczyzna jest „jedną z ważniejszych postaci ugrupowania przestępczego”.

Jak donoszą włoskie media, Vincenzo Iaquinta podkreśla , że jest niewinny. Jego też zdaniem, został wmieszany w proces ze względu na swe pochodzenie. Urodził się w miejscowości Cutro, skąd pochodzi również boss mafii, związany z tym samym postępowaniem sądowym.

Sprawę sportowca powiązano z procesem „Aemilia”, w ramach którego przed sąd wezwano 140 osób. W centrum postępowania znalazł się gang ‘Ndraghety działający na terenie północnego regionu Emilia Romagna. Uważa się, że na północy Włoch jest to największy proces związany z mafią kalabryjską.

Włoskie media podają, że sędziowie podkreślili przypadki gróźb skierowanych na dziennikarzy ze strony mafiosów. Ugrupowanie chciało kontrolować i wpływać, a nawet cenzurować prasę i przepływ informacji.

źródło:
Zobacz więcej