Wypadek na Gubałówce. Koń kopnął dziewczynkę

Do wypadku doszło w momencie, kiedy dziecko wsiadało na grzbiet konia, który wozi turystów (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot, zdjęcie ilustracyjne)

– Po południu w okolicy Gubałówki koń kopnął 7-letnią dziewczynkę. Dziewczynka przebywa obecnie w szpitalu. Na razie nie ma informacji o jej stanie zdrowia – powiedział portalowi tvp.info w czwartek asp.sztab. Roman Wieczorek z policji w Zakopanem.

Pijany spod Giewontu wrócił śmigłowcem LPR, ale zapłaci za izbę wytrzeźwień

Turysta, który w stanie upojenia alkoholowego wybrał się na Giewont, nie złamał prawa i nie poniesie kary. 52-letniego mieszkańca Krakowa ratownicy...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w momencie, kiedy dziecko wsiadało na grzbiet konia, na którym turyści mogą jeździć w tym popularnym miejscu.

Nie wiadomo, dlaczego zwierzę kopnęło dziewczynkę. Potem kopnęło także ojca dziecka. Nie mam informacji o stanie zdrowia mężczyzny.

Jak powiedział policjant, woźnica „był po spożyciu alkoholu”. Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty usłyszy. To będzie zależało od tego, jak poważnych obrażeń doznała dziewczynka.

– Po zebraniu całego materiału będziemy wiedzieć, w jakim kierunku będzie szło postępowanie – dodał asp.sztab. Wieczorek.

źródło:
Zobacz więcej