Misiło do Zandberga: Zepnijcie na lewicy pośladki i zróbcie koalicję

Poseł Misiło z PO odpowiedział na krytykę wystąpienia Grzegorza Schetyny (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)

Skończ „pitolić, narzekać. Zepnijcie na lewicy pośladki i zróbcie z SLD i Wiosną Biedronia porządną, nowoczesną, lewicową koalicję” – odpowiada poseł PO Piotr Misiło Adrianowi Zandbergowi na Twitterze. To komentarz do wcześniejszego wpisu lidera Lewicy Razem, w którym stwierdził on, że „Platforma oszukała wyborców”, a Schetyna „ogłosił Koalicję Grzegorza ze Schetyną”.

W ocenie posła Misiło lewica powinna utworzyć koalicję na wzór brytyjskich list byłego premiera Tony’ego Blaira. W jej składzie – oprócz Lewicy Razem Zandberga – powinny znaleźć się także SLD kierowany przez Włodzimierza Czarzastego i Wiosna Roberta Biedronia – stwierdził polityk PO.

Wcześniej Adrian Zandberg skrytykował wystąpienie Grzegorza Schetyny. Lider Platformy w czasie konferencji prasowej ogłosił, że PO wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych w formule Koalicji Obywatelskiej – z udziałem Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej, ale bez SLD i PSL. Nie będzie to koalicja partii politycznych, ale tych wszystkich, którzy podzielają światopogląd i pomysł na Polskę PO.

„Platforma oszukała wyborców mirażem Zjednoczonej Opozycji” – skomentował Zandberg. Jego zdaniem „chodziło tylko o to, żeby osłabić konkurentów” i zapewnić Grzegorzowi Schetynie „kolejne cztery lata w fotelu »lidera opozycji«”.

źródło:
Zobacz więcej