Pod Lublinem w powietrzu zderzyły się dwa szybowce. Za sterami byli 18-latkowie

Maszyna pilotowana przez 18-latkę rozbiła się na polach na pograniczu gmin Wojciechów i Bełżyce (fot. Policja Lubelska)

W pobliżu lotniska Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu pod Lublinem zderzyły się w powietrzu dwa szybowce. – Jeden szybowiec pilotował 18-letni mężczyzna, drugi – 18-letnia kobieta – poinformowała policja. Jak przekazał w rozmowie z portalem tvp.info sierż. sztab. Kamil Karbowniczek, oboje uczestnicy wypadku byli trzeźwi; jedna osoba została ranna.

Motocyklista wjechał pod lądujący szybowiec

Tragiczny wypadek na lotnisku w Nowym Targu (woj. małopolskie). Rozpędzony motocrossowiec wjechał pod lądujący szybowiec. – Kierowca jednośladu nie...

zobacz więcej

Do zderzenia szybowców doszło w czwartek, w okolicy miejscowości Stasin, około godziny 13:30. Szybowiec pilotowany przez 18-latkę rozbił się na polach na pograniczu gmin Wojciechów i Bełżyce.

– Mężczyzna swoim szybowcem zdołał bezpiecznie wylądować na lotnisku w Radawcu. Kobieta wyskoczyła na spadochronie, w wyniku czego odniosła obrażenia. W stanie przytomnym została odwieziona do szpitala w Lublinie – powiedział Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci z Bełżyc zabezpieczyli miejsce i ustalają okoliczności wypadku. O zdarzeniu powiadomiono już prokuraturę i Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

źródło:
Zobacz więcej