RAPORT

Kampania 2020

Pasażerka próbowała otworzyć drzwi podczas lotu. Słono zapłaci [WIDEO]

Piloci zdecydowali o zawróceniu maszyny (fot. Wiki/Aldo Bidini)

85 tys. funtów domagają się linie lotnicze Jet2.com od pasażerki, która awanturowała się na pokładzie samolotu i próbowała otworzyć drzwi w trakcie lotu oraz włamać się do kokpitu. Kobieta ma też dożywotni zakaz korzystania z samolotów tego przewoźnika.

Ryanair ma już dość pijanych pasażerów. Zakazuje wnoszenia alkoholu na pokład

Ryanair zakazał pasażerom wybierającym się do Hiszpanii wnoszenia na pokład samolotu alkoholu kupionego w sklepach duty free – poinformował portal...

zobacz więcej

Do incydentu doszło 22 czerwca. Airbus A321 wystartował z podlondyńskiego lotniska Stansted i obrał kurs na miasto Dalman w Turcji. Po około 25 minutach od startu 25-letnia Chlor Haines zaczęła szaleć – wyzywała współpasażerów i członków załogi. Gdy próbowano ją uspokoić, kopała i gryzła. Do tego straszyła, że wszystkich zabije.

Przypuszczalnie zaczęła wcielać groźby w życie, bo próbowała otworzyć drzwi do samolotu, a także włamać się do kokpitu. Piloci zdecydowali o zawróceniu maszyny. Dowództwo RAF poderwało myśliwce typu Typhoon, żeby asystowały airbusowi podczas lądowania.

– Rzucała jedną ze stewardes na lewo i prawo. Była malutka, ale siły miała tyle co dorosły mężczyzna – przyznała pasażerka feralnego lotu.

Gdy samolot wylądował, na furiatkę czekali już policjanci. Z aresztu została zwolniona po wpłaceniu kaucji. Przed sądem ma stanąć 21 sierpnia. Mieszkanka miasta Maidenhead w hrabstwie Berkshire odpowie za napaść, dokonanie zniszczeń w samolocie oraz spowodowanie zagrożenia dla lotu.

Już teraz linie Jet2.com wystawiły kobiecie rachunek – 85 tys. funtów (około 400 tys. zł). Haines, która pracuje w sieci kawiarń, może też zapomnieć, że kiedykolwiek ponownie poleci samolotem tego przewoźnika.

– Musi stawić czoła konsekwencjom swoich działań. Będziemy energicznie dążyli do odzyskania kosztów, które ponieśliśmy w wyniku przekierowania samolotu – oświadczył Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2.


źródło:
Zobacz więcej