Rosyjski sportowiec wulgarnie zaatakował Polaka: Polska k***o

Aleksiej Spiridonow (fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images for FIVB)

Polski Związek Piłki Siatkowej domaga się od rosyjskiej i światowej federacji (FIVB) ukarania Aleksieja Spiridonowa. Słynący z kontrowersyjnych zachowań zawodnik najpierw obraził na Twitterze Karola Kłosa, a potem używał wulgarnych słów w dyskusji z internautami.

Naukowiec został nazwany antysemitą. Pozwał dr Całą i Michnika

Przed warszawskim Sądem Rejonowym rozpoczyna się sprawa przeciwko historyk, dr hab. Alinie Całej. Pozwał ją inny historyk, prof. Marek Jan...

zobacz więcej

Kłos zamieścił na swoim koncie na Twitterze wpis, który odnosił się do jego występu w turnieju finałowym Ligi Narodów. Biało-Czerwoni, którzy pojechali tam w rezerwowym składzie, niespodziewanie wywalczyli trzecie miejsce. Spiridonow pod wiadomością polskiego środkowego napisał: „Polska k***a”.

Dość szybko zareagowali internauci, z którymi 31-letni Rosjanin wdał się w dyskusję, nie cofając się przed używaniem w niej wielu wulgaryzmów. Sam z kolei zaczął być obrażany przez innych komentujących sprawę. Pierwszy wpis już zniknął z Twittera, ale kolejne pozostały.

„K***a, ruszyłem tych Polaków i drugi dzień zaśmiecają mi tu konto” – podsumował siatkarz, dołączając do tego emotikon rozzłoszczonej twarzy. Na zachowanie przyjmującego Uralu Ufa zareagował PZPS.

„W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa, zamieszczonym na jego profilu twitterowym, prezes PZPS Jacek Kasprzyk zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej” – napisano na koncie PZPS na Twitterze.

Spirydonow w przeszłości wielokrotnie prowokował Polaków. Robił to także podczas mistrzostw świata w 2014 r. Obrażał wówczas kibiców słownie, a po jednej z udanych akcji ułożył z rąk karabin i udawał, że „strzela” w ich stronę.

źródło:
Zobacz więcej