Magdalena Adamowicz złożyła oświadczenie majątkowe

Magdalena Adamowicz (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Magdalena Adamowicz złożyła oświadczenie majątkowe, które zostało opublikowane na stronie Sejmu. Wynika z niego, że posłanka do Parlamentu Europejskiego ma majątek wart ponad 5 mln zł.

Immunitet Magdaleny Adamowicz. „Jeśli trafi do PE, ucieknie przed odpowiedzialnością karną”

Magdalena Adamowicz startuje do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca pomorskiej listy Koalicji Europejskiej. Spośród innych kandydatów...

zobacz więcej

Żona zmarłego prezydenta Gdańska do zgromadziła ponad 176 tys. zł, ponad 7 tys. franków szwajcarskich, prawie 6 tys. dolarów i 1 tys. euro.

Fundusze inwestycyjne i oszczędności na kontach emerytalnych wynoszą 234 tys. zł. Europosłanka dostała też spadek po mężu, na który składają się pakiet akcji spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Ich obecna wartość to 2,37 mln zł.

Magdalena Adamowicz ma sześć mieszkań, przy czym dwa są złączone w jedno. Ich wartość wynosi 499 i 410 tys. zł i pochodzą ze spadku. Wartość pozostałych mieszkań to 1,8 mln zł. Adamowicz ma również trzy działki niezabudowane o łącznej wartości 375 tys. zł i samochodu o wartości 67 tys. zł. Posiada również biżuterię, zegarki i dzieła sztuki warte 30 tys. zł.

W rubryce dotyczącej miejsca pracy widnieje, że Adamowicz pracowała jako adiunkt na dwóch uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku i zasiadała w radzie nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. W zeszłym roku uzyskała z tego tytułu przychód w wysokości 118 tys. zł. Za pracę w radzie nadzorczej spółki Transrem Adamowicz dostała 22,4 tys. zł.

Z najmu mieszkań wykazała dochody w wysokości 110 tys. zł. Ma także trzy kredyty we frankach szwajcarskich, a do ich spłaty zostało ponad 918 tys.

źródło:
Zobacz więcej