Przewodniczący klubu PiS: Rozmowy opozycji skończyły się politycznym blamażem

„To smutny finał” (fot. PAP/Rafał Guz)

Wielotygodniowe rozmowy opozycji skończyły się politycznym blamażem; to smutny finał – oceniłprzewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, dla PiS formuła startu opozycji w wyborach jest „bez znaczenia”, ponieważ ugrupowanie jest przygotowane do wyborów i zwycięży.

„Problem z PO jest taki – co innego myślą, co innego mówią i co innego robią”

Problem z Platformą Obywatelską jest taki, że oni co innego myślą, co innego mówią i co innego robią. Widać, że opozycja jest kilka kroków za PiS....

zobacz więcej

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że Platforma do wyborów parlamentarnych idzie jako Koalicja Obywatelska (tworzona przez PO, Nowoczesną i Inicjatywę Polską) poszerzona o społeczników, ekspertów i samorządowców.

Decyzję PO komentował szef klubu PO Ryszard Terlecki na konferencji prasowej. – Wszystko wskazuje na to, że po wielu tygodniach bardzo pasjonującego serialu pt. „tworzymy koalicję”, skończyło się to politycznym blamażem – ocenił wicemarszałek Sejmu.

– Żadnej koalicji nie ma, Koalicja Obywatelska idzie sama z obywatelami, którzy dostaną jakieś gorsze miejsca. Zobaczymy, co to za obywatele i co to za miejsca – mówił Terlecki.

– Jednym słowem takie wrażenie, że Polska czeka na wynik tych wielotygodniowych rozmów, kończy się smutnym finałem, rozmowy do niczego nie doprowadziły i partie idą osobno – dodał.

– Czy to jest dobra wiadomość, czy nie? Dla nas to raczej bez znaczenia, jesteśmy przygotowani na każdy wariant, mamy program, mamy liderów list, jutro będziemy rozmawiać już o szczegółach – wskazywał Terlecki.

Zaznaczył, we wtorek Komitet Polityczny PiS zatwierdzi listy wyborcze. – Jesteśmy przygotowani do wyborów, zwyciężymy – dodał.

źródło:

Zobacz więcej