Dramatyczna akcja ratunkowa w bagnie. „Wystawał tylko łeb, kark i grzbiet” [WIDEO]

Dramatyczna akcja ratunkowa rozegrała się w Nadleśnictwie Browsk. Jak informują leśnicy, „pokaźnych rozmiarów jeleń wpadł w bagienną pułapkę”. „Liczyła się każda minuta, by oswobodzić zwierzę z pułapki i uwolnić je od śmiertelnego stresu” – informuje nadleśnictwo. Jelenia udało się uratować.

„Nieuchwytny Duch Puszczy” uchwycony przy granicy. Zjada sarny i zające

Ryś eurazjatycki, nazywany przez leśników Nieuchwytnym Duchem Puszczy lub Panterą Polskich Lasów, został uchwycony na zdjęciu, zrobionym przez...

zobacz więcej

O sprawie poinformowała portal tvp.info Urszula Olejnicka z Nadleśnictwa Browsk. – Od razu po zgłoszeniu na wskazane miejsce pojechał nadleśniczy wraz ze współpracownikami – relacjonuje.

Na miejscu leśnicy natrafili na „dramatyczny widok, z bagna wystawał tylko łeb, kark i grzbiet zwierzęcia”. – Jeleń bezskutecznie próbował wydostać się, pokonując błotną przeszkodę, jednak każda próba kończyła się niepowodzeniem. Racice nie znajdowały twardego gruntu – opisuje Olejnicka.

– Oceniono, że jeleń w trzęsawisko zapadł się niedawno, dlatego jego kondycja, jak na tragiczną sytuację, jest w miarę dobra, chociaż zwierzę było już wyraźnie zmęczone. Prawdopodobnie jeleń chciał napić się wody, dlatego poszedł w głąb wyschniętego zbiornika i wpadł w bagno – wskazuje.

Leśnicy postanowili działać szybko. – Nadleśniczy wraz z miejscowym leśniczym weszli do bagienka, a podleśniczy chwycił za poroże, dzięki temu udało się wyciągnąć zwierzę z pułapki. Akcja ratunkowa zajęła leśnikom niemal godzinę, jeleń został wyciągnięty z grzęzawiska. Na szczęście zwierzę samo oddaliło się z pechowego miejsca. Gdyby nie spontaniczna akcja ratunkowa leśników, zwierzę czekałaby śmierć z wycieńczenia lub zadana przez drapieżniki – opisuje.

źródło:
Zobacz więcej