Sąd: Kevin Spacey nie molestował 18-latka

To nie koniec kłopotów Kevina Spaceya z prawem (fot. PAP/EPA/FLAVIO LO SCALZO)

Dwukrotny zdobywca Oscara Kevin Spacey został oczyszczony z zarzutów molestowania i naruszenia nietykalności cielesnej 18-latka. Aktor od początku zapewniał przed sądem, że jest niewinny.

Dwukrotny zdobywca Oscara oskarżony o molestowanie kolejnego nastolatka

Upicie i napastowanie seksualne nastolatka w nocnym barze – takie zarzuty usłyszał znany aktor Kevin Spacey. Sąd rejonowy w Nantucket w stanie...

zobacz więcej

Rozprawa toczyła się przed sądem w stanie Massachusetts. Spacey był oskarżony o molestowanie seksualne 18-latka w barze. Miało do tego dojść w lipcu 2016 r.

Ofiarą miał być syn dziennikarki telewizyjnej Heather Unruh, która zgłosiła sprawę na policję. Kobieta twierdziła, że jej syn poszedł do baru „Club Car” w Nantucket na drinka. Chłopiec miał powiedzieć aktorowi, że jest pełnoletni i ucieszyć się ze spotkania. Skłamał w sprawie wieku, ponieważ prawo stanowe zezwala na serwowanie napojów alkoholowych młodzieży, która ukończyła 21 lat.

Zgodnie z relacją matki Spacey najpierw upił chłopca, a następnie zaczął rozpinać rozporek jego spodni i dotykać genitaliów. – Chłopak był zakłopotany i przerażony zachowaniem gwiazdora – wyznała dziennikarka. Przekonywała, że jej syn miał uciec z baru, korzystając z okazji, gdy gwiazdor poszedł do łazienki.

Prawnicy aktora nazwali zarzuty „jawnie fałszywymi” i złożyli pozew przeciwko mężczyźnie zarzucając mu kłamstwo w celu zarobienia pieniędzy na sprawie cywilnej przeciwko aktorowi. Prawnicy syna Unruh wycofali swoje oskarżenie.

Na Spacey’u ciąży jednak więcej oskarżeń. Niemal 30 mężczyzn twierdzi, że gwiazdor dopuścił się podobnych czynów. Aktor Anthony Rapp publicznie oskarżył aktora o to, że próbował przemocą skłonić go do czynności seksualnych w 1986 r., gdy miał zaledwie 14 lat. Po pierwszych oskarżeniach Anthony'ego Rappa Spacey opublikował oświadczenie, w którym „szczerze przeprosił” za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu”, dodając, że nie pamięta całej sytuacji.

źródło:
Zobacz więcej