Król rozwiódł się z modelką. Wcześniej abdykował z jej powodu

Była miss Moskwy i były król Malezji rozwiedli się po kilku miesiącach (fot. PAP/ EPA/AHMAD YUSNI)

Sułtan Muhammad V rozszedł się z żoną, byłą miss Moskwy Oksaną Voevodiną. By móc ją w zeszłym roku poślubić, abdykował. A rozeszli się zaledwie kilka tygodni po narodzinach ich syna – podaje brytyjska gazeta „The Sun”.

Ekspertka: ślub Harry'ego i Meghan symbolem zmian w rodzinie królewskiej

Pisarka Shrabani Basu, autorka książki „Victoria and Abdul” o przyjaźni królowej Victorii ze służącym Abdulem Karimem, oceniła, że ślub księcia...

zobacz więcej

Dokumenty rozwodowe mają datę 1 lipca. Trzykrotne wypowiedzenie słowa „talak” oznacza najbardziej surową i nieodwracalną formę rozwodu w islamie.

Syn Oksany i Muhammada urodził się 21 maja, jak wynika z informacji zamieszczonych przez Rosjankę w mediach społecznościowych. Opublikowała na Instagramie serię zdjęć rodziny. „21 maja 2019 – dzień, kiedy moje życie zostało podzielone na »przed« i »po«” – podpisała jedną z fotografii.

Wyjawiła, że „trzy ostatnie miesiące ciąży spędziła w szpitalach”. Dodała też, że „wsparcie najbliższy osób oraz miłość do syna i wiara w najlepsze pomogły jej w tym niełatwym czasie”.

Jak podaje gazeta „The Sun”, była miss potwierdziła potajemny ślub w muzułmańskim obrzędzie, który miał miejsce pięć miesięcy przed publiczną ceremonią w Moskwie. Oksana przechodząc na islam, aby móc wyjść za Muhammada, przyjęła muzułmańskie imię Rihana i od tamtej pory jest znana jako Rihana Oksana Petra.

Brytyjskie media informują, że o ich problemach małżeńskich po abdykacji króla było głośno już w styczniu. Wcześniej, w listopadzie 2018 r. Rihana miała wziąć udział w telewizyjnym programie rozrywkowym w Meksyku. Mówiono wtedy o jej zbyt bliskich relacjach z jednym z uczestników.

źródło:
Zobacz więcej