Została surogatką swojego brata i jego partnera

Michael A D Smith, Chapelle Cooper, Harper Elizabeth, Scott Stephenson (fot. facebook.com/Chapelle Knockout Cooper)

Chapelle Cooper z Kumbrii w Wielkiej Brytanii została surogatką swojego brata Michaela i jego partnera Scotta. Chapelle, która sama ma już córkę, zdecydowała się pomóc swojemu bratu z powodu złożoności procedury adopcyjnej.

Lekcje LGBT wstrzymane. Kilkuset rodziców zabrało ze szkoły swoje dzieci

Szkoła podstawowa w Birmingham, w której programie znalazły się lekcje dotyczące m.in. tolerancji wobec osób LGBT, została zmuszona do przerwania...

zobacz więcej

Chapelle została zapłodniona nasieniem partnera swojego brata, zostając tym samym matką nowonarodzonego dziecka.

Córka Chapelle i Scotta, Harper Elizabeth, urodziła się 12 lipca. Mieszka teraz ze swoimi homoseksualnymi rodzicami w Blackpool (zachodnia część Wielkiej Brytanii); Chapelle jako ciotka pozostaje jednak bardzo ważna dla dziewczynki.

Wyjaśniając swoją decyzję o pomocy swojemu bratu i jego narzeczonemu, Chapelle powiedziała, że częściowo wynikało to z braku zaufania do nieznajomej surogatki i braku zaufania do obcych kobiet.

– Zawsze chciałem mieć własne dziecko – komentuje sprawę Michael; twierdzi, że bycie ojcem było „spełnienie jego marzeń”.

Jak dodał, ich trójka „jest teraz bliższa sobie niż kiedykolwiek”.

„Jesteśmy zachwyceni siłą, sercem i odwagą Chapelle i nigdy nie będziemy w stanie jej naprawdę podziękować za to, co dla nas zrobiła” – czytamy na Facebooku Michaela.

źródło:
Zobacz więcej