RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje polski obserwator OBWE w Donbasie. Podano przyczynę śmierci

Obserwator śledził konflikt między ukraińskimi siłami rządowymi a separatystami prorosyjskimi (fot. Reuters.com/Alexander Ermochenko)

W Kramatorsku w obwodzie donieckim na Ukrainie zmarł polski obserwator Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE Czesław Kącki. Śledził on z ramienia tej organizacji konflikt między ukraińskimi siłami rządowymi a separatystami prorosyjskimi. SMM poinformowała, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Putin podpisał dekret o uproszczonym obywatelstwie dla mieszkańców Donbasu

Prezydent Władimir Putin podpisał dekret o uproszczonym trybie uzyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego...

zobacz więcej

„Specjalna Misja Monitoringowa OBWE z głębokim żalem potwierdza informację, że dziś w nocy w swoim mieszkaniu w Kramatorsku z przyczyn naturalnych zmarł jeden z obserwatorów, delegowanych do Misji przez Polskę” – oświadczyła szefowa służby prasowej SMM OBWE Dragana Nikolic Solomon.

Nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami, z którymi pracował w centrum patrolowym w Kramatorsku w obwodzie donieckim” – napisała w Nikolic Solomon oświadczeniu. Rejon Kramatorska jest kontrolowany przez ukraińskie siły rządowe.

Wcześniej lokalne media twierdziły, że Czesław Kącki zginął w wypadku samochodowym.

O śmierci obserwatora poinformowała ambasada Polski na Ukrainie, która złożyła kondolencje rodzinie, bliskim i współpracownikom zmarłego.Kondolencje złożył także ambasador Polski na Ukrainie, Bartosz Cichocki. „Z głębokim smutkiem dowiedziałem się o śmierci pułkownika Czesława Kąckiego, obserwatora SMM OBWE w Kramatorsku” - oświadczył na Twitterze, przekazując wyrazy współczucia bliskim zmarłego i jego kolegom z misji. Kramatorsk znajduje się w obwodzie donieckim, na terenach kontrolowanych przez siły rządowe Ukrainy.

źródło:
Zobacz więcej