21-latek wjechał osobówką pod rozpędzony pociąg

Kierowca i pasażerowie trafili do szpitala (fot. KMP w Elblągu)

Do groźnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Pasłęku. 21-letni mężczyzna volkswagenem polo wjechał wprost pod rozpędzony pociąg. Trzy osoby trafiły do szpitala. – Maszyniście udało się zatrzymać skład dopiero 500 metrów dalej – mówi portalowi tvp.info kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Ojciec z synem oszukali prawie 1,4 tys. internautów z całej Polski

Policja z Łodzi zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy – oferując przez internet zakup m.in. mebli i materaców – oszukali na ponad 499 tys. zł prawie...

zobacz więcej

Zderzenie miało miejsce na niestrzeżonym przejeździe w Pasłęku przy ul. Marii Konopnickiej. Osobówka za kierownicą której siedział 21-latek, wjechała pod pociąg relacji Olsztyn – Szczecin Gł. Ruch pociągów został wstrzymany. – Zorganizowano komunikację zastępczą. Na razie nie wiadomo, do kiedy potrwają utrudnienia – wyjaśnia nam kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Do wypadku doszło około godz. 16.30. Z wstępnych ustaleń wynika, że młody kierowca nie zastosował się do zasad bezpieczeństwa i nie zatrzymał się przed rogatkami.

21-latek z urazem głowy oraz jego pasażerowie, 19-letnia kobieta i 21-latek, trafili do szpitala. Z wraku wyszli o własnych siłach. Policja podkreśla, że mieli sporo szczęścia. Skład uderzył w auto spychając je z torowiska.

źródło:
Zobacz więcej