Policyjna specgrupa będzie ścigać piratów drogowych

Policjanci z grupy SPEED będą m.in. ścigac piratów drogowych (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

Na Mazowszu będzie działała specjalna grupa policji do ścigania piratów drogowych SPEED – poinformował naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu mł. insp. Jacek Mnich. W skład grupy wejdzie 48 funkcjonariuszy z jednostek policji na Mazowszu wyposażonych w wideorejestratory.

Pędził autostradą ponad 200 km/h. „Pochwalił się” w sieci [WIDEO]

Redakcja programu „W akcji” ujawniła szokujące nagranie prawdopodobnie z autostrady A4. Kierowca pędzący ponad 200 km/h, łamiący przepisy drogowe,...

zobacz więcej

– Na główne trasy przelotowe wyjadą najnowsze nieoznakowane bmw. Nie chodzi o polowanie na kierowców, ale o to, by szaleńcy zniknęli z naszych dróg – zaznaczył Mnich.

Policjanci z grupy SPEED będą także zajmować się monitorowaniem internetu i wyszukiwaniem wpisów oraz informacji mówiących m.in. o organizowaniu nielegalnych wyścigów lub innych agresywnych zachowań na drodze.

Zdaniem Mnicha niewłaściwe zachowanie za kierownicą jest piętnowane przez wielu uczestników ruchu drogowego. Jak ujawnił, na specjalne skrzynki mailowe „Stop agresji drogowej”, prowadzone przez komendę wojewódzką w Radomiu i komendy powiatowe przesłano w zeszłym roku ponad 200 filmów z nagraniami niebezpiecznych zachowań na drodze.

Do najczęstszych naruszeń przepisów należą nieprawidłowe wyprzedzania na przejściu dla pieszych, w rejonach skrzyżowań albo na liniach podwójnych ciągłych. Filmy te stanowią podstawę do wyciągnięcia konsekwencji wobec kierowców.

Grupa SPEED działa od grudnia na terenie całego garnizonu stołecznego, czyli Warszawy i okolicznych powiatów.

źródło:

Zobacz więcej