Poseł PO: Myślę, że Platforma pójdzie do wyborów sama

– Sądzę, że Platforma pójdzie do wyborów sama – powiedział portalowi tvp.info poseł PO Grzegorz Furgo. Jednocześnie zastrzegł, że „nie siedzi w głowie Grzegorza Schetyny” i że to tylko spekulacje. Zapytaliśmy posła o najbardziej prawdopodobne warianty koalicji, w których opozycja wystartuje do Sejmu.

Trzaskowski, Arłukowicz, Tusk, Dulkiewicz, Schetyna. Kto poprowadzi PO po wyborach?

Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Brejza – to nazwiska polityków Platformy Obywatelskiej, którzy...

zobacz więcej

Parlamentarzysta przekonuje, że wpływ na prawdopodobną decyzję o samodzielnym starcie PO będzie miała decyzja Ludowców, którzy nie chcą startować w wyborach w bloku liberalno-lewicowym. – Najbardziej czytelny chyba znak. Nie ma PSL-u, to nie ma wielkiej koalicji – zdradził dziennikarzowi Furgo.

Poseł zastrzega, że na listach PO znajdą się miejsca dla dotychczasowych posłów Nowoczesnej. – Można powiedzieć, że w ramach Koalicji Europejskiej bez PSL-u Nowoczesna już jest częścią Platformy. Nie ukrywajmy tego – powiedział portalowi tvp.info poseł PO.

źródło:
Zobacz więcej