RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Matka Dawida wyprowadziła się z domu trzy tygodnie przed zaginięciem chłopca

Poszukiwania Dawida nie ustają (fot. PAP/Rafał Guz)
Poszukiwania Dawida nie ustają (fot. PAP/Rafał Guz)

Matka pięcioletniego Dawida Żukowskiego pod koniec czerwca zawiadomiła prokuraturę, że jej mąż Paweł znęca się nad nią. Kobieta wyprowadziła się od niego trzy tygodnie przed zaginięciem syna – informuje TVN.

Czy ojciec pięcioletniego Dawida zaplanował, co wydarzy się 10 lipca?

Około dwóch tygodni przed samobójczą śmiercią ojciec 5-letniego Dawida przestał pojawiać się w pracy. Zdaniem śledczych, może to oznaczać, że...

zobacz więcej

Jak informuje stacja, pełnomocnik matki zaginionego Dawida Żukowskiego przesłał 28 czerwca do prokuratury w Grodzisku Mazowieckim zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pawła Ż.

Z dokumentu ma wynikać, że kobieta zarzucała mężowi psychiczne znęcanie się nad nią. Według portalu w piśmie nie ma informacji o stosowanej przemocy fizycznej wobec żony i syna. 2 lipca sprawa została zarejestrowana w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, a następnie przekazana lokalnej policji.

„Matka Dawida została przesłuchana w tej sprawie już po zaginięciu dziecka. Paweł Ż. mógł nie wiedzieć o tym postępowaniu, o ile nie poinformowała go o nim żona” – informuje stacja.

Według portalu między rodzicami trwał konflikt. „Jego przedmiotem była m. in. kwestia opieki nad dzieckiem. Znajomi rodziny twierdzą, że przyczyną konfliktu były problemy wynikające z uzależnienia Pawła Ż. od hazardu. Mężczyzna miał z tego powodu popaść w długi. W rodzinie dochodziło do kłótni” – pisze TVN.

Jak podaje stacja, kobieta nie zdążyła złożyć pozwu rozwodowego. Trzy tygodnie przed zaginięciem chłopca wyprowadziła się z synem do Warszawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej