PiS pyta Kosiniaka-Kamysza m.in. o związki partnerskie

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. PAP/Marcin Obara)

Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski zwrócił się z pytaniami do przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza m.in. o stosunek jego ugrupowania do zapowiedzi lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny dotyczącej wprowadzenia związków partnerskich.

Kosiniak-Kamysz: Przy zjednoczonej opozycji wygrana PiS jest stuprocentowa

Przy jednej zjednoczonej opozycji wygrana Prawa i Sprawiedliwości jest stuprocentowa. Opozycja może być zjednoczona w działaniu, ale niekoniecznie...

zobacz więcej

Sobolewski zaprezentował na konferencji prasowej nowy spot PiS pt. „Koalicja Pustych Obietnic”, w którym wytknięto liderom ugrupowań opozycyjnych sprzeczne deklaracje dot. m.in. wprowadzenia związków partnerskich oraz wydłużenia wieku emerytalnego Polaków.

Prezentując spot szef Komitetu Wykonawczego PiS ocenił, że nieistotne jest, czy opozycja pójdzie ostatecznie do jesiennych wyborów parlamentarnych w jednym czy większej liczbie bloków, ponieważ po wyborach i tak będą razem.

Polityk pytał też prezesa PSL, jak odnosi się do deklaracji szefa PO Grzegorza Schetyny dotyczącej związków partnerskich. Dopytywał czy wprowadzenie ich będzie częścią programu ewentualnej przyszłej koalicji PO-PSL, która – według niedawnych słów lidera ludowców – jest jedyną koalicją zdolną odsunąć PiS od władzy po wyborach.

– Koalicja pustych obietnic. Można parafrazując Grzegorza Schetynę podsumować, że wszystko, co przez PO jest obiecane, po wyborach nie będzie zrealizowane – podsumował Sobolewski.

źródło:

Zobacz więcej