Dwóch nauczycieli przepłynie Wisłę kajakiem, żeby pomóc Wiktorowi

Marek Mroczek i Rafał Kluska swoją wyprawę połączyli ze zbiórką charytatywną z której pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chłopca (fot. FB/PokonacWisle)

Czwarty dzień płyną kajakiem przyjaciele i nauczyciele ze szkoły w Zatorze i w Krakowie, którzy postanowili pomóc w walce z chorobą pięcioletniemu Wiktorkowi z Chrzanowa. W ten sposób chcą zdobyć pieniądze na jego leczenie.

Dzielnicowy „nakrętkowym mistrzem świata”. Zebrał 13 ton dla chorej Poli

Z powodu chorej Poli, która urodziła się z obustronnym niedosłuchem, mł. asp. Adam Trzonkowski z policji w Piszu (woj.warmińsko-mazurskie),...

zobacz więcej

Chłopiec cierpi na ciężkie choroby: wodogłowie i padaczkę lekoodporną. Ze względu na uszkodzenie centralnego układu nerwowego jest dzieckiem leżącym.

„Znów to robimy. Dwa lata temu Odra, teraz królowa polskich rzek Wisła. Jednak tym razem płyniemy nie tylko dla siebie. Wiktorek od urodzenia zmaga się z uszkodzonym układem nerwowym. Możemy pomóc, wszyscy pokonamy Wisłę i chorobę” – napisali na swoim facebookowym profilu uczestnicy spływy kajakowego „Pokonać Wisłę - pokonać chorobę”.

Marek Mroczek i Rafał Kluska swoją wyprawę połączyli ze zbiórką charytatywną, z której pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chłopca. Postanowili przepłynąć tysiąc kilometrów Wisły maksymalnie w 12 dni.

Kajakarze płyną już czwarty dzień; są w okolicach Sandomierza. Dotychczasowe zmagania podsumowali na facebookowej stronie: „Dzień trzeci. Dziś przybyło 75 km, czyli minimum średniego dziennego kilometrażu. Aby nie tracić czasu, zaczynamy w pełni żyć w krokodylu – gotujemy, suszymy czy przebieramy się. Ostatnie dwie godziny już nocą minęły nam na ciągnięciu kajaka po mieliznach i szukaniu noclegu. Teraz szybka kolacja i jutro pobudka o 5, by dotrzeć do Sandomierza. O Wiktorku usłyszało Nowe Brzesko, Opatowiec i Nowy Korczyn. Jest moc!!”.

O akcji poinformował nas przyjaciel jednego z kajakarzy, wysyłając wiadomość na platformę twoje@tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej