Ojciec z synem oszukali prawie 1,4 tys. internautów z całej Polski

Mężczyźni wyłudzili prawie pół miliona złotych (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Policja z Łodzi zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy – oferując przez internet zakup m.in. mebli i materaców – oszukali na ponad 499 tys. zł prawie 1,4 tys. osób z całego kraju. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zarabiali na fałszywych receptach. Wyłudzili z NFZ ponad 1,5 miliona złotych

Policja w Rzeszowie chwali się sukcesem. Funkcjonariusze przerwali proceder wyłudzania nienależnych refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. W...

zobacz więcej

Jak podała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Joanna Kącka, policjanci specjalizujący się w walce z cyberprzestępczością, bazując na wcześniej zebranym materiale dowodowym, zatrzymali we wtorek dwóch mężczyzn – ojca i syna w wieku 42 i 65 lat – podejrzanych o oszustwo na wielką skalę.

Funkcjonariusze na podstawie postanowienia prokuratora przeszukali także siedzibę firmy w dzielnicy Łódź Górna, gdzie zabezpieczyli m.in. dokumentację księgową i sprzęt komputerowy.

Według śledczych podejrzani korzystając z różnych kont na portalu aukcyjnym wystawiali na sprzedaż głównie meble, materace i artykuły pościelowe. Pobierali opłaty od klientów, ale nigdy nie wysyłali im towaru. W ten sposób oszukali 1399 internautów z całej Polski na łączną kwotę ponad 499 tys. zł.

Jak wyjaśniła Kącka, poszkodowani klienci w ramach specjalnego programu ochrony kupujących otrzymali od portalu zwrot poniesionych strat, a ostatecznym pokrzywdzonym jest obecnie sam portal.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuratora i usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia. Wobec obu zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledczy starają się również o zabezpieczenie majątkowe.

źródło:

Zobacz więcej