Egzekucja w Chinach. Miał zabić trzech sąsiadów w zemście za śmierć matki

Niektórzy internauci chwalą mężczyznę za synowskie oddanie, jedną z cnót konfucjańskich (fot. China Photos/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

W środkowych Chinach stracono w środę mężczyznę skazanego za zabicie trzech sąsiadów. Miał tego dokonać z zemsty za śmierć matki. Kobieta zmarła ponad dwie dekady wcześniej.

Egzekucja przed igrzyskami. Na Białorusi wykonano kolejny wyrok śmierci

Miejscowe media poinformowały, że został rozstrzelany 44-letni Aleksander Żylnikow. Na najwyższy wyrok został skazany, gdy sąd uznał, że wraz z...

zobacz więcej

Najwyższy Sąd Ludowy w prowincji Szensi ogłosił, że egzekucję wykonano na Zhangu Koukou skazanym za umyślne zabójstwo w Księżycowy Nowy Rok (najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim) trzech mężczyzn o nazwisku Wang – dwóch braci i ich ojca.

Według sądu, konflikt między obiema rodzinami sięga 1996 roku, kiedy spór między matką Zhanga a jednym z braci, wówczas 17-letnim Wangiem Zhengjunem, spowodował jej śmiertelne obrażenia. Nastolatek został wówczas skazany na siedem lat więzienia.

Sprawa Zhenga była żywo omawiana w sieci. Niektórzy internauci chwalili mężczyznę za synowskie oddanie, jedną z cnót konfucjańskich.

źródło:

Zobacz więcej