Boso przeskoczył zasieki. Poszukiwany wpadł przy przekraczaniu zielonej granicy

Ze statystyk SG wynika, że od początku 2019 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

39-letniego obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania m.in. za groźby zabójstwa, zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Mężczyzna pieszo przekroczył tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Libanu. Wytropił ich pies

Trzech obywateli Libanu, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainą zatrzymali strażnicy graniczni z Lubaczowa. Na trop...

zobacz więcej

Jak poinformował w środę Piotr Zakielarz z BiOSG mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku w poniedziałek wieczorem na odcinku granicy, za który odpowiada placówka SG w Medyce.

– Partol Straży Granicznej pełniący służbę z wykorzystaniem tzw. pojazdu obserwacyjnego umożliwiającego obserwację w nocy, zauważył po ukraińskiej stronie osobę, która zbliżyła się do granicy, a następnie – boso – przeskoczyła zasieki, bramę i pokonując zakrzaczenia przedostała się do Polski – relacjonował Zakielarz.

Dodał, że podczas gdy jedni funkcjonariusze obserwowali poczynania nielegalnego turysty, inni przygotowywali zasadzkę.

– Mężczyzna został zatrzymany kilka minut później. Był zupełnie zaskoczony obrotem spraw. Nie posiadał przy sobie dokumentów, jednak w oparciu o międzynarodowe bazy policyjne szybko ustalono, że jest to 39-letni obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej – przekazał Zakielarz.

Nielegalni imigranci zatrzymani. Ukryli się w transporcie arbuzów

Siedmiu cudzoziemców ukrywających się w transporcie arbuzów z Grecji zatrzymała Straż Graniczna na Podkarpaciu. O odgłosach dobiegających z naczepy...

zobacz więcej

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, który wydał za nim europejski nakaz aresztowania. Cudzoziemiec jest podejrzewany o rozbój oraz groźby morderstwa, za które czeka go kara pozbawienia wolności.

– Cudzoziemiec świadom, że nie wjedzie do Unii Europejskiej przez przejście graniczne, wybrał inną, jak się okazało, równie nieskuteczną drogę - tzw. zieloną granicę – dodał Zakielarz. Obecnie zatrzymany obywatel Rosji jest w dyspozycji prokuratury.

Ze statystyk SG wynika, że od początku 2019 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali dotąd ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

źródło:

Zobacz więcej