Kosiniak-Kamysz: Przy zjednoczonej opozycji wygrana PiS jest stuprocentowa

Politycy PSL, od lewej: Marek Sawicki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Jarosław Kalinowski, Józef Zych podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSL, 6 bm. w Warszawie (fot. PAP/Marcin Obara)

Przy jednej zjednoczonej opozycji wygrana Prawa i Sprawiedliwości jest stuprocentowa. Opozycja może być zjednoczona w działaniu, ale niekoniecznie na listach – powiedział w „Salonie Politycznym” Trójki prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Tusk uważa, że wybory są stracone. Nie włączy się w kampanię"

„Już zrezygnował z planów powrotu do polskiej polityki i budowania nowej politycznej siły na bazie Platformy”, „Tusk uważa, że wybory są stracone....

zobacz więcej

Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w piątek wieczorem, że jego ugrupowanie do wyborów parlamentarnych buduje Koalicję Polską. Jak powiedział, Stronnictwo nie dostrzega w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego.

W środę zbiera się Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej, który podejmie ostateczną decyzję, co do formuły startu w wyborach parlamentarnych.

W Polskim Radiu lider ludowców pytany, czy politycy PO i PSL dalej prowadzą rozmowy oznajmił, że „czas dyskusji minął”. – W piątek jasno powiedzieliśmy. Ten czas był długi, my Koalicję Polską zaproponowaliśmy 1 czerwca. Rozmów nie ma – stwierdził.

Kosiniak-Kamysz ocenił też tezę, że obecnie „anty-PiS został odrzucony, teraz jest anty–PSL”. Mówił też, że przy jednej zjednoczonej opozycji „wygrana PiS jest stuprocentowa”. – Opozycja może być zjednoczona w działaniu, ale niekoniecznie na listach – oznajmił.

Powiedział też, że wierzy, iż jego partia wejdzie na jesieni do parlamentu, i zawalczy o wynik rzędu 8-10 proc.

Lider PSL odniósł się do słów wiceprezesa PSL, marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika, który stwierdził, że ludowcy „powinni dążyć do koalicji z PO”.

– Nigdy marszałek Struzik nie wywierał na mnie presji. Moim zdaniem w tej formule, w tym tweecie, jest sporo prawdy na przyszłość. Tylko koalicja PO i PSL jest w stanie odsunąć PiS po wyborach. Adam Struzik to bardzo doświadczony polityk. Oddany, dobry człowiek tej ziemi na rzecz której pracuje, nie patrzy przez pryzmat własnego miejsca. Marszałek w żadnej rzeczy nie jest osamotniony – mówił.

źródło:
Zobacz więcej