RAPORT

Pogarda

„Tusk uważa, że wybory są stracone. Nie włączy się w kampanię"

Politycy PO o powrocie Tuska na polską scenę polityczną (fot.arch.PAP/Paweł Supernak)
Politycy PO o powrocie Tuska na polską scenę polityczną (fot.arch.PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

„Już zrezygnował z planów powrotu do polskiej polityki i budowania nowej politycznej siły na bazie Platformy”, „Tusk uważa, że wybory są stracone. Nie włączy się w kampanię” – mówią pragnący zachować anonimowość politycy Platformy Obywatelskiej, cytowani przez Wirtualną Polskę.

„GW” zamieściła sprostowanie do tekstu o działce Morawieckich

„Gazeta Wyborcza” opublikowała sprostowanie do tekstu Jacka Harłukowicza na temat działki premiera Mateusza Morawieckiego. Pisano w nim, że kupiona...

zobacz więcej

Według portalu, podczas dwudniowej konwencji programowej Platformy, która odbyła się w miniony weekend, „niektórzy rozmówcy PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej” mieli stwierdzić , że były premier Donald Tusk „nie wierzy w sukces Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych”.

Na pytanie, czy politycy partii Schetyny liczą na „wsparcie Donalda Tuska w wyborach parlamentarnych” jeden z nich wskazał, że „nie ma takiego tematu, nikt o tym nie rozmawia”. – Wątpię, że Donald znów będzie chciał aktywnie działać w kampanii – miał powiedzieć polityk.

Inny wskazał, że „Tusk już zrezygnował z planów powrotu do polskiej polityki i budowania nowej politycznej siły na bazie Platformy”. – Wybory europejskie o tym przesądziły – miał dodać.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej