Zabił brata. Najpierw odbyli „szczerą rozmowę” przy alkoholu

Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów (fot. Pixabay/HOerwin56)

Sąd w Starogardzie Gdańskim zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Krzysztofa P. 26-latek podczas kłótni zabił nożem brata.

Zabił brata bliźniaka. Usłyszał wyrok

Na 10 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Kielcach 54-letniego Wojciecha Z. oskarżonego o zabójstwo brata bliźniaka. Wyrok jest nieprawomocny. –...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Sumin koło Starogardu Gdańskiego. Bracia zorganizowali tzw. wieczór polski, czyli spotkanie, zwykle połączone z piciem alkoholu, podczas którego bez ogródek mówi się o problemach – podało Radio Gdańsk.

Podczas rozmowy mężczyźni powiedzieli sobie kilka ostrych słów i doszło między nimi do szamotaniny. Krzysztof P. sięgnął po nóż i śmiertelnie ugodził brata – informuje stacja, powołując się na ustalenia śledczych.

Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. – Mężczyźnie przedstawiono już zarzut zabójstwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą dożywotniego więzienia – wskazuje prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Z policyjnych statystyk wynika, że w latach 2015-2018 doszło do prawie 2 tys. zabójstw. Udało się wykryć sprawców 97 proc. z nich.źródło:
Zobacz więcej