RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Miliardowy interes. Polacy przekonali się do pojazdów na minuty

Już kilka milionów Polaków ma aplikacje do korzystania ze współdzielonych pojazdów (arch.PAP/Andrzej Rybczyński)
Już kilka milionów Polaków ma aplikacje do korzystania ze współdzielonych pojazdów (arch.PAP/Andrzej Rybczyński)

Do 2025 r. liczba współdzielonych skuterów i hulajnóg skoczy o 500 proc, z kolei flota rowerów i aut zwiększy się o około 130 proc. Prognozy przewidują, że przychody operatorów tych systemów sięgną 1,2 mld zł – informuje „Rzeczpospolita”.

Elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy

Elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy; odpowiedni projekt zmiany ustawy jest praktycznie gotowy – poinformował minister infrastruktury...

zobacz więcej

Polacy coraz chętniej sięgają po pojazdy pożyczane na minuty. Aplikacje do korzystania z tego typu usług ma już kilka milionów Polaków. Najwięcej użytkowników zarejestrowanych jest w systemach najmu rowerów – 2,2 mln, ale szybko rośnie popyt również na car-sharing (630 tys. osób zarejestrowanych w aplikacjach), a zwłaszcza na hulajnogi (220 tys.) i skutery (310 tys.).

Eksperci nie mają wątpliwości, że to początek boomu. Z najnowszych analiz stowarzyszenia Mobilne Miasto i serwisu SmartRide.pl wynika, że z takich form transportu można korzystać już w 71 miastach, a grupa potencjalnych użytkowników takich rozwiązań sięga 11,5 mln osób.źródło:
Zobacz więcej