Strażacy na porodówce. Pomogli kobiecie zdjąć obrączkę

Kobiecie groziła amputacja palca (fot. Serwis Remiza_pl / Youtube)

To była nietypowa interwencja strażaków. Całe zdarzenie z pewnością pozostanie na długo w pamięci ich i personelu medycznego Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ciężarna kobieta zapomniała zdjąć z palca obrączkę; groziła jej amputacja.

Przegrał zakład, utknął w oknie. Ratownicy musieli go wycinać

Nietypową akcję przeprowadzili w Sztynorcie (woj. warmińsko-mazurskie) ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Musieli uwolnić...

zobacz więcej

Pani Jola zgłosiła się do CZMP w Łodzi 15 lipca, ponieważ zbliżał się termin jej porodu. Po przyjęciu na oddział pojawił się poważny problem, ponieważ kobieta zapomniała ściągnąć obrączkę i palec spuchł tak bardzo, że groziła jej amputacja.

– Pielęgniarki próbowały pomóc w zdjęciu biżuterii na różne sposoby – m.in. mocząc nitkę w oliwie, ale nic nie działało – powiedział Adam Czerwiński, rzecznik szpitala ICZMP w Łodzi, w rozmowie z Fakt24.pl.

– Nie dysponujemy na oddziale sprzętami do rozcinania biżuterii. Postanowiliśmy natychmiast poprosić o pomoc strażaków – dodał rzecznik.

Krótko po zgłoszeniu, na miejscu pojawili się strażacy ze szlifierką. Operacja się powiodła, a następnego dnia kobieta urodziła.

źródło:
Zobacz więcej