Funkcjonariusze wzięli go pod włos. Przemytnik ukrył proszek w oryginalnym miejscu

Pod peruką Kolumbijczyk umieścił woreczek zawierający 503 gramy czarnego proszku (fot. Policia Nacional)

Na lotnisku El Prat w Barcelonie w ręce policji wpadł przemytnik, który pod peruką usiłował przemycić worek zawierający pół kilo kokainy. Uwagę policjantów zwrócił przede wszystkim tym, że nie mógł opanować nerwów.  

Narkotyki w przesyłce kurierskiej. Zatrzymano trzech mężczyzn

Przemyt prawie 23 tys. tabletek ekstazy udaremnili warszawscy policjanci. Wartość kontrabandy to ponad 650 tys. zł. Zatrzymano trzy osoby, w tym...

zobacz więcej

– Nosił interesującą perukę, ale funkcjonariusze na lotnisku są ekspertami w swoim fachu i zwracają uwagę przede wszystkim na zachowanie. Ten pan był podczas kontroli bezpieczeństwa bardzo nerwowy – wyjaśnił przedstawiciel hiszpańskiej policji.

Okazało się, że pod peruką o niezwykłym kształcie 65-letni Kolumbijczyk umieścił woreczek zawierający 503 gramy proszku. Po przebadaniu w laboratorium okazało się, że jest to kokaina, której wartość na rynku może przekraczać 30 tys. euro (blisko 130 tys. zł).

Przemytnik przyleciał do Barcelony ze stolicy swojego kraju, Bogoty. Rejsy z tego miasta są określane przez policjantów mianem „gorących lotów”, ponieważ na tej trasie często podróżują kurierzy narkotykowi.

Kolumbijczyk został zatrzymany i za swój czyn odpowie przed sądem

źródło:
Zobacz więcej