RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przez rok znęcał się nad psem. „Panuje społeczne przyzwolenie”

Zwierzę było gnębione od wielu miesięcy (fot. OTOZ Animals Inspektorat Jasło)
Zwierzę było gnębione od wielu miesięcy (fot. OTOZ Animals Inspektorat Jasło)

Mieszkaniec wsi Wrocanka (woj. podkarpackie) przez ponad rok znęcał się nad swoim psem. Zwierzę było systematycznie głodzone. Przez ponad rok było trzymane na metrowym łańcuchu, bez zadaszenia. „Gdy były ulewy piesek stał dwa dni w wodzie nie mógł się położyć bo, by się utopił” – czytamy na Facebooku OTOZ Animals Inspektorat Jasło.

Skatowany Fijo będzie rehabilitowany w Portugalii. „Ludzie cały czas interesują się jego losem”

– Pobity czteromiesięczny szczeniak Fijo będzie rehabilitowany w specjalistycznej klinice w Portugalii, najlepszej w Europie placówce, która uczy...

zobacz więcej

Informację o zagłodzonym psie dostaliśmy na numer interwencyjny Twoje Info.

– Pies nie miał wody ani jedzenia od wielu tygodni. Był uwiązany w stodole, w ciemności na krótkim łańcuchu, zmarł w męczarniach – podaje zbulwersowany mieszkaniec wsi Wrocanka.

– Zwierzę od roku dokarmiane było przez obcą kobietę zaniepokojoną jego losem. W maju, po interwencji sąsiadów właściciel zwierzęcia przeniósł je do stodoły. Kobieta karmiła psa co 10 dni – podaje portalowi tvp.info pracownik OTOZ Animals Inspektorat Jasło.

W opinii sąsiadów właściciel psa jest alkoholikiem. Losem psiaka nie interesowała się również jego matka, która mieszkała razem z synem.

Pracownikom OTOZ Animals Inspektorat Jasło nie udało się na razie skontaktować z mężczyzną.

Jak podał portalowi tvp.info pracownik Towarzystwa, to nie pierwszy taki przypadek znęcania się nad zwierzętami we wsiach. – Panuje społeczne przyzwolenie na tego typu zachowania. Dostajemy wiele takich zgłoszeń – powiedział portalowi tvp.info.

Sprawa ma trafić na policję.

źródło:
Zobacz więcej