Greccy turyści „ukamienowali” miecznika. Myśleli, że to rekin [WIDEO]

Miecznik miał znaleźć się blisko brzegu, ponieważ próbował znaleźć miejsce do rozmnażania (fot. Shutterstock/Marcutti)

Ponad 27 tys. osób podpisało się pod petycją do greckich władz o ukaranie turystów odpowiedzialnych za znęcanie się nad miecznikiem, którego znaleziono martwego w pobliżu portu. Sytuacja wydarzyła się na początku lipca. Ponad metrową rybę, która płynęła w kierunku wybrzeża, tłum turystów pomylił z rekinem.

Grecja zmienia politykę migracyjną. Priorytetem wzmocnienie granic

Nowy rząd Grecji zmienia politykę migracyjną. Jednym z priorytetów gabinetu Kiriakosa Mitsotakisa jest wzmocnienie ochrony granic, zwłaszcza na...

zobacz więcej

Plażowicze zaczęli atakować miecznika, rzucać w niego kamieniami oraz innymi przedmiotami.

– Minutę po incydencie z kąpiącymi się turystami, ratownik stwierdził, że zwierzę nie żyje – powiedział rzecznik portu, cytowany przez portal independent.co.uk.

Jeden z turystów nagrał film obrazujący całe zdarzenie, które miało miejsce na plaży w mieście Chalkida. Materiał w mediach społecznościowych wywołał dyskusję i oburzenie Greków.

„Nadszedł czas, aby powstrzymać okropną taktykę wykorzystywania zwierząt w naszym kraju” – napisali w opisie petycji jej organizatorzy. Domagają się, by osoby – ich zdaniem – odpowiedzialne za śmierć zwierzęcia zostały ukarane. „Prosimy o karę pieniężną dla wszystkich zaangażowanych (…) jak również dla przedstawicieli portu, którzy rzekomo byli obecni i nie reagowali” – dodano.


Petycja podpisana przez ponad 27 tys. osób zostanie wysłana do greckiej policji i tamtejszych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt. Miecznik miał znaleźć się tak blisko brzegu, ponieważ próbował znaleźć miejsce do rozmnażania. Jego zwłoki zostały przewiezione do kostnicy, gdzie zostanie zbadane przez weterynarzy w celu ustalenia przyczyny śmierci.

źródło:
Zobacz więcej