Potężny pożar na festiwalu hip-hopowym. Ewakuowano tysiące osób [WIDEO]

Około 10 tys. uczestników festiwalu muzycznego na chorwackiej wyspie Pag ewakuowano z terenu imprezy w nocy z poniedziałku na wtorek z powodu pożaru, który wybuchł w pobliskim lesie – poinformowały lokalne władze. Nikt nie odniósł obrażeń w czasie akcji.

Aromatyczne nieszczęście. Ogromne straty po pożarze magazynu z ziołami

Kilkadziesiąt godzin trwała walka z pożarem i jego następstwami w hali, w której składowane były zioła. Straty wstępnie oszacowano na 6 mln zł....

zobacz więcej

W festiwalu hip-hopowym „Fresh Island” – zorganizowanym na plaży Zrće, na leżącej na północ od miasta Zadar wyspie Pag – brali udział głównie młodzi turyści.

Jak poinformowała chorwacka policja, pożar wybuchł około godz. 1 we wtorek w lesie sosnowym nieopodal plaży Zrće, która słynie z letnich festiwali muzycznych i imprez; jest tam wiele barów. Zgodnie z komunikatem nie ma rannych, a ogień został już opanowany.

Burmistrz znajdującego się niedaleko plaży miasta Novalja Ante Dabo wyjaśniał, że uczestników festiwalu najpierw z Zrće ewakuowano na inną plażę, a następnie – autobusami do Novalji.

Na razie nie jest jasne, co wywołało pożar. Agencja EFE podkreśla, że ogień z powody silnego wiatru szybko rozprzestrzeniał się, w wyniku czego zamknięto kilka lokalnych dróg. Do gaszenia pożaru użyto trzech samolotów; spłonęło około 10 hektarów lasu.

Turystyka jest jednym z filarów chorwackiej gospodarki; w zeszłym roku adriatyckie wybrzeże tego zamieszkanego przez 4,2 mln ludzi kraju odwiedziło ponad 19 mln turystów.

źródło:
Zobacz więcej