Zawaliła się samowola budowlana. Rośnie liczba ofiar

To drugie takie zawalenie się budynku w Bombaju w ciągu dziesięciu dni (fot. PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI)

Co najmniej 10 osób zginęło, 9 zostało rannych, a co najmniej 10 zostało uwięzionych pod gruzami zawalonego budynku w Bombaju na zachodzie Indii. Do zdarzenia doszło w wyniku ulewnych deszczy w czasie pory deszczowej.

Siedem osób zginęło w budynku zniszczonym przez deszcze monsunowe

Co najmniej siedem osób zginęło pod gruzami trzypiętrowego budynku, który w nocy z niedzieli na poniedziałek zawalił się w mieście Solan w Indiach...

zobacz więcej

Jak poinformował minister budownictwa stanu Maharasztra, czteropiętrowy dom był samowolą budowlaną. Stał w jednym z najbardziej zaludnionych miejsc Bombaju.

Na miejscu cały czas pracują strażacy, służba cywilna oraz ochotnicy. – Akcja ratunkowa będzie trwała, dopóki nie będziemy mieć pewności, że pod gruzami nie ma ludzi – zapewnił rzecznik prasowy biura zarządzania kryzysowego.

Premier Indii Narendra Modi za pośrednictwem Twittera złożył kondolencje rodzinom i bliskim ofiar. „Składam kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie. Jednocześnie mam nadzieję, ze ranni szybko wrócą do zdrowia. Rząd stanowy, lokalne władze oraz służby ratunkowe prowadza akcję ratunkową i niosą pomoc potrzebującym” – napisał premier.

Zawalenia się budynków w czasie pory deszczowej zdarzają się w Indiach często. Wiele z nich jest budowanych nielegalnie, bez zachowania obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich dwóch tygodni to już druga taka tragedia.


źródło:
Zobacz więcej