Pacyficzny pierścień ognia znów dał o sobie znać. Na Bali wybuchła panika

W Indonezji często dochodzi do trzęsień ziemi (fot. PAP/EPA/BNPB / HANDOUT)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 nawiedziło indonezyjską wyspę Bali – poinformowała europejska agencja sejsmologiczna EMCS. Nie ma doniesień o ofiarach lub zniszczeniach. Nie wydano też ostrzeżenia przed tsunami.

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej dwie osoby zginęły w niedzielnym trzęsieniu ziemi w indonezyjskiej prowincji Moluki Północne poinformowała w poniedziałek tamtejsza...

zobacz więcej

Ziemia zatrzęsła się we wtorek rano czasu lokalnego. Według EMCS epicentrum trzęsienia znajdowało się 102 km na południowy zachód od miasta Denpasar, a hipocentrum – na głębokości 100 km.

Amerykańska służba geologiczna USGS zarejestrowała w tym rejonie trzęsienie ziemi o wstępnej magnitudzie 5,7.

Trzęsienie spowodowało panikę wśród niektórych mieszkańców i turystów wypoczywających na Bali.

Zaledwie dwa dni wcześniej trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 spowodowało śmierć co najmniej dwóch osób w indonezyjskiej prowincji Moluki Północne. W wyniku wstrząsu uszkodzone zostały dziesiątki domów.

Indonezja, będąca największym archipelagiem na świecie, położona jest na tzw. pacyficznym pierścieniu ognia i styku płyt tektonicznych otaczającym Ocean Spokojny. Jest to rejon dużej aktywności sejsmicznej. Rocznie w tym kraju notowanych jest około 7 tys. wstrząsów, choć w zdecydowanej większości są one słabe i nie wyrządzają poważniejszych szkód.

źródło:

Zobacz więcej