Chciał się pobawić z niedźwiadkami, naciął się na ich matkę [WIDEO]

Turysta najadł się strachu (fot. YT/Knoxville News Sentinel)

Amerykański turysta mógł swoją nieodpowiedzialność przypłacić życiem. Mężczyzna zbliżył się do grupy niedźwiadków, gdy zza auta wyskoczyła ich matka.

Niedźwiedź zaatakował w Bieszczadach. Poszarpał 50-latkowi brzuch

W Bieszczadach doszło do ataku niedźwiedzia. 50-letni mężczyzna, który wędrował po górach, został poturbowany, a jego brzuch poszarpany przez...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w sobotę w Parku Narodowym Great Smoky Mountains we wschodniej części stanu Tennessee. Paige Marple wybrała się do Cades Cove ze swoim chłopakiem i bratem. Siedząc w aucie, na parkingu dostrzegli niedźwiedzicę z małymi. Do zwierząt zaczął podchodzić mężczyzna.

Turyści nagrali jak jegomość zaczął wyciągać rękę w kierunku niedźwiadków, a gdy zaczęły uciekać, obszedł auto gdzie naciął się na niedźwiedzicę. Ta jednak tylko go odstraszyła, po czym rodzina odeszła w kierunku lasu.

– Myślałam, że skończy w worku foliowym. Jakim cudem nie zginął, tego nie pojmę – opowiadała Marple na antenie stacji NBC.

Władze parku ostrzegają gości, żeby uważali na niedźwiedzie i inne dziko żyjące zwierzęta, które mogą być groźne. Za zbliżenie się na odległość poniżej 50 metrów do niedźwiedzi grozi grzywna i areszt.

źródło:
Zobacz więcej