Pawlak: Mnie SLD nie przeszkadza, nie jest tak szalony jak Jażdżewski

Waldemar Pawlak rozważa start w wyborach do Senatu (fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

Lepsze dla demokracji i dla wyborców będzie zaoferowanie prawdziwego wyboru. Takiego, gdzie ludzie będą mogli wybrać większe dobro, a nie mniejsze zło – powiedział polityk PSL Waldemar Pawlak. W ten sposób skomentował budowanie przez ludowców własnego bloku przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

PSL: Czas dyskusji minął, sprawa rozmów z PO zamknięta

Czas dyskusji minął – stwierdził prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany, czy będzie prowadzić jeszcze jakieś rozmowy z liderem PO Grzegorzem...

zobacz więcej

Były premier wyjaśnił na antenie Polsatu News, że nie uważa Sojuszu Lewicy Demokratycznej za najgorszego możliwego partnera. – SLD wydaje się akurat bardziej zdroworozsądkowe i nie jest tak szalone, jak np. pan Jażdżewski, który przytłumił de facto wystąpienie Donalda Tuska – dowodził.

Pawlak przekonywał również, że lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nazbyt potocznie używa słowa „lewica”.

– Powinien mówić raczej o skrajnościach światopoglądowych: te decyzje Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja, którzy w czasie kampanii europejskiej wyszli z bardzo progresywnymi pomysłami – dowodził.

Skomentował również sugestię wiceprezesa PSL Adama Struzika, który sugeruje wspólny start z PO. „Jeszcze nie jest za późno! Gdy PiS chcąc zdominować samorządy wprowadził w 2006 r. blokowanie list, doszło do porozumienia PO-PSL. Wygraliśmy wybory i po wyborach parlamentarnych w 2007 r. utworzyliśmy koalicję. Teraz podobne wyzwanie. Tylko koalicja PO-PSL może przeciwstawić się PiS” – dowodził we wpisie na Twitterze.

– Nie ma racji w tej ostatniej konkluzji – ocenił były premier.

Pawlak wskazał, że nie wyklucza możliwości startu w jesiennych wyborach parlamentarnych, jednak nie ubiegałby się o mandat posła, a senatora. Zapewnił również, że nie będzie ubiegał się o przywództwo w PSL. – Czas na młodzież. Niech młodzież teraz wiosłuje i steruje do lepszej przyszłości – dodał.

źródło:
Zobacz więcej