RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mistrz świata w boksie zginął potrącony przez samochód

Whitaker przeszedł na emeryturę w 2001 r. Karierę sportową zakończył z 40 zwycięstwami oraz po jednej porażce i remisie (fot. Bobby Bank/WireImage)

Były wybitny pięściarz Pernell Whitaker zmarł w wieku 55 lat, po tym jak został potrącony przez samochód w Virginia Beach w stanie Wirginia. Noszący ringowy przydomek „Sweet Pea” był mistrzem świata w czterech kategoriach wagowych.

Nie żyje Jan Dydak, medalista olimpijski z Seulu

Nie żyje pięściarz Jan Dydak, brązowy medalista igrzysk olimpijskich Seulu z 1988 r. w wadze półśredniej. Walczył z chorobą nowotworową.

zobacz więcej

Słynący z niebywałego refleksu Whitaker zdobył tytuły w wadze lekkiej federacji WBC, junior półśredniej IBF, półśredniej WBC i super półśredniej WBA. W 1984 r. zdobył złoty medal olimpijski w Los Angeles. Whitaker został uznany bokserem 1989 r. przez magazyn „Ring”.

Whitaker przeszedł na emeryturę w 2001 r. Karierę sportową zakończył z 40 zwycięstwami oraz po jednej porażce i remisie. W kolejnych latach pracował jako trener. W 2007 r. został wprowadzony do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu.

Byłego mistrza potrącił samochód na jednym ze skrzyżowań w Virginia Beach. Kierowca pojazdu został zatrzymany na miejscu. Wypadek jest przedmiotem śledztwa, podała miejscowa policja.

źródło:
Zobacz więcej