Beata Szydło będzie ponownie ubiegać się o stanowisko szefowej komisji w PE

W ubiegłym tygodniu kandydaturę byłej premier odrzucono w utajnionym głosowaniu (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło będzie ponownie kandydować na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE – tę informację potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info europoseł Zdzisław Krasnodębski. W zeszłym tygodniu w tajnym głosowaniu komisja zatrudnienia odrzuciła kandydaturę Szydło. Jak się potem okazało, był to m.in. efekt zakulisowych działań Roberta Biedronia.

Biedroń namawiał do głosowania przeciw politykom PiS w PE. Ujawniono list

Prosimy o głosowanie przeciwko kandydatom polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość – napisał w mailu, przesłanym przed wyborami prezydiów...

zobacz więcej

Wcześniej PAP podał – powołując się na nieoficjalne informacje z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – że kandydatką będzie Elżbieta Rafalska, a Beata Szydło nie stanie już do wyborów.

Jak przyznał w rozmowie z portalem tvp.info Zdzisław Krasnodębski, były rozważane różne warianty. Ostatecznie postanowiono rekomendować kandydaturę byłej premier.

W zeszłym tygodniu komisja zatrudnienia odrzuciła propozycję byłej premier na to stanowisko. W utajnionych (na wniosek socjalistów) wyborach przeciwko Szydło głosowali socjaliści, liberałowie, Zieloni i frakcja GUE.

Namawiał do tego Robert Biedroń, który wezwał m.in. socjalistów do głosowania przeciwko kandydaturze Polki.

Lider Wiosny przed wyborami prezydiów Parlamentu Europejskiego podpisał się również pod listem, w którym proszono o głosowanie przeciwko kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. Wskazywał nazwiska europosłów wybranych z list PiS.

źródło:
Zobacz więcej