Szefernaker: Schetyna sięgnął poziomu Biedronia

– Grzegorz Schetyna sięgnął poziomu Biedronia; Platforma stała się partią lewicową – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker. W ten sposób poseł Prawa i Sprawiedliwości ocenił tzw. szóstkę Schetyny. – Jeśli ja bym się dopuścił czegoś takiego, jak Grzegorz Schetyna – do końca życia bym nie mógł się ogolić – powiedział Jerzy Kozłowski z Kukiz'15.

„Szóstka Schetyny to niespełnione obietnice Donalda Tuska”

Grzegorz Schetyna przyznał się do błędu i zmienia taktykę na jesienne wybory: „nie wystarczy być antyPiS-em” – stwierdził. Podczas drugiego dnia...

zobacz więcej

Szefernaker wskazał, że program wyborczy, jaki przedstawił Robert Biedroń na początku roku, był bardzo kosztowny dla budżetu państwa, a jednocześnie były poprzeplatany propozycjami lewicowymi, „żeby nie powiedzieć – lewackimi”.

Wiceminister ocenił, że dzisiejszy program PO to również wiele różnych kosztownych obietnic.

Szefernaker przypomniał, że budżet za PO był o 100 mld mniejszy niż za rządów PiS. – Pozwalali, by wiele środków było wywożonych z Polski, eksportowanych za granicę, pozwalali, aby okradały nas mafie vatowskie – wymieniał i dodał.

Jerzy Kozłowski z Kukiz'15 pytał posłów PO, czy im nie przeszkadza, że na ich listach będą działacze postkomunistyczni. Stwierdził, że nie rozumie, że partia o korzeniach solidarnościowych zwiera szeregi z byłymi komunistami.

– Jeśli ja bym się czegoś takiego dopuścił, jak Grzegorz Schetyna, do końca życia bym nie mógł się ogolić – powiedział Kozłowski.źródło:
Zobacz więcej