Czarnoskóra kobieta będzie „nowym Bondem”

Lashana Lynch znana jest m.in. z tegorocznej produkcji „Kapitan Marvel”, gdzie zagrała pilot Marię Rambeau (fot. Slaven Vlasic/Getty Images for Metro Goldwyn Mayer Pictures)

Nowym Bondem zostanie Lashana Lynch. Czarnoskóra aktorka jest znana m.in. z filmu „Kapitan Marvel”, w którym zagrała pilot Marię Rambeau – wynika z informacji portalu „Mail on Sunday”. Daniel Craig jednak nie zniknie – jeszcze – z ekranu. Początkowo będzie grał emerytowanego Bonda.

Oscarowy Freddie Mercury będzie przeciwnikiem Bonda

Media od wielu miesięcy spekulowały, że w kolejnym filmie o przygodach Jamesa Bonda wystąpi Rami Malek. Producenci oficjalnie potwierdzili, że...

zobacz więcej

Kolejna część przygód „agenta Jej Królewskiej Mości” będzie miała premierę w 2020 r. W filmie – na razie nazywanym „Bond 25” – grający głównego bohatera Daniel Craig początkowo ma spędzać czas na Jamajce, ciesząc się emeryturą.

Z informacji do których dotarł „Mail on Sunday” wynika, że w pierwszych minutach filmu agent M – grany przez Ralpha Fiennesa – zawoła do swojego biura 007, lecz w drzwiach pojawi się kobieca bohaterka, grana przez Lashanę Lynch.

To jedna z kluczowych scen filmu. – Bond wciąż jest Bondem, ale został zastąpiony w agencji przez tę oszałamiającą kobietę – skomentowało źródło znające scenariusz nowej produkcji.

– Bond oczywiście będzie zainteresowany nową 007 i będzie próbował swoich sztuczek, by ją uwieść. Zdziwi się jednak, gdy nie zadziała to na błyskotliwą, młodą, czarnoskórą kobietę. Ona praktycznie wywróci oczami na te próby i nie będzie zainteresowana tym, żeby wskoczyć mu do łóżka – powiedziało źródło.Bardzo prawdopodobne, że Bond odzyska swój kryptonim 007 w Mi6. Nie jest to jednak moment, w którym poznamy następcę Daniela Craiga. Aktor zdążył już zapowiedzieć, że będzie to jego ostatni występ w roli „agenta Jej Królewskiej Mości”.

Daniel Craig ucierpiał podczas kręcenia nowego Bonda. Czeka go operacja

Daniel Craig, który po raz piąty wcieli się w rolę Jamesa Bonda, nabawił się kontuzji na planie nowego filmu o przygodach agenta 007. Producenci...

zobacz więcej

W zaplanowanej na przyszły rok produkcji w postać głównego przeciwnika Bonda wcieli się Rami Malek, zdobywca Oscara za rolę Freddy’ego Marcury’ego w filmie „Bohemian Phapsody”. Tę informację potwierdzili już producenci filmu.

Na początku czerwca na planie najnowszej części przygód Jamesa Bonda doszło do „kontrolowanej eksplozji”, która jednak wymknęła się spod kontroli. Ranny został jeden z członków ekipy. Wybuch uszkodził też część studia.

Wcześniej podczas kręcenia zdjęć kontuzji kostki nabawił się grający głównego bohatera Daniel Craig.

Z powodu różnic artystycznych z pracy nad filmem zrezygnował reżyser Danny Boyle. Wtedy ogłoszono, że premiera nie nastąpi w październiku tego roku, jak planowano, a dopiero w kwietniu przyszłego roku.

W filmie o roboczym tytule „James Bond 25” zagrają m.in. Ralph Fiennes, Ben Whishaw i Rory Kinnear. Dziewczynami Bonda będą natomiast Ana de Armas, Naomi Harris i Lea Seydoux. Akcja filmu reżyserowanego przez Cary’ego Fukanagę ma się rozgrywać na Jamajce, w Norwegii i Włoszech.

Obsada najnowszej części przygód Jamesa Bonda: Lea Seydoux, reżyser Cary Joji Fukunaga, Ana de Armas, Daniel Craig, Naomie Harris and Lashana Lynch (fot. Slaven Vlasic/Getty Images for Metro Goldwyn Mayer Pictures)

źródło:
Zobacz więcej