Rammstein powraca z nową płytą. Już niebawem zagra ponownie w Polsce

Rammstein jest obecny na scenie od 1994 r. (fot. Martin Philbey/Redferns)

Mistrzowie industrial metalu, grupa Rammstein, już niebawem zagrają po raz jedenasty w Polsce. Koncert zespołu odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie 24 lipca. Grupa zagra w ramach trasy promującej najnowszy, siódmy album studyjny.

Stu wykonawców, miliony przed telewizorami. Zakończył się festiwal w Opolu

Koncertem sceny alternatywnej zakończył się 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W ciągu czterech dni festiwalu na scenie amfiteatru...

zobacz więcej

Wydany 17 maja 2019 r. niezatytułowany album grupy Rammstein, zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w 14 krajach, w tym Polsce, a także znalazł się w top 5 na listach w Wielkiej Brytanii, Łotwie, Litwie, Szwecji, Czechach, Australii, Hiszpanii i we Włoszech.

Album zajął również 9. miejsce na liście przebojów w Stanach Zjednoczonych, co stanowi najlepszy wynik zespołu na listach amerykańskich. Album promują single „Deutschland”, „Radio” i „Auslander”.

Kontrowersje wzbudził teledysk do utworu „Deutschland”, w którym muzycy formacji, w jednej ze scen wcielają się w Żydów. Ubrani w pasiaste kostiumy więzienne z przypiętymi gwiazdami Dawida gotują się do zawiśnięcia na stryczku.

O klipie pisały największe światowe media, w tym takie, które przeważnie nie pochylają się nad premierami teledysków muzycznych.

„Nie jesteś sam”. Wyjątkowy koncert charytatywny dla Stana Borysa

„Nie jesteś sam” – pod takim hasłem, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gwiazdy estrady zagrały koncert charytatywny...

zobacz więcej

Sam utwór oraz klip opisują najbardziej charakterystyczne momenty w historii państwa niemieckiego.

Rammstein jest obecny na scenie od 1994 r. Niemiecka kapela, nagrywająca piosenki głównie w ojczystym języku, zadebiutowała albumem „Herzeleid” w 1995 r., jednak rozgłos zyskała dopiero po wydaniu albumu „Sehnsucht” z 1997 r., który do chwili obecnej jest najlepiej sprzedającym się wydawnictwem zespołu. W samych Stanach Zjednoczonych album ten sprzedał się w rekordowym nakładzie miliona egzemplarzy, otrzymując za to osiągnięcie certyfikat platynowej płyty.

Na całym świecie zespół sprzedał ponad 35 mln płyt. Największe przeboje kapeli to „Engel”, „Du hast”, „Links 2-3-4”, „Amerika” czy „Pussy”.


Nazwa zespołu pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein Air Base w Niemczech. Nazwa była wymyślona prześmiewczo i ze względu na niewiedzę omyłkowo zapisana przez dwa „m”.

źródło:

Zobacz więcej